heR aLanDa KoyaRıZ ...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

heR aLanDa KoyaRıZ ...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İnternet Hızını Optimum Hale Getirme

YazarMesaj
ByEnes.
Admin
Admin
ByEnes.

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
İnternet Hızını Optimum Hale Getirme Img_left66/66İnternet Hızını Optimum Hale Getirme Empty_bar_bleue  (66/66)
Seviye:
İnternet Hızını Optimum Hale Getirme Img_left66/66İnternet Hızını Optimum Hale Getirme Empty_bar_bleue  (66/66)
Güçlülük:

İnternet Hızını Optimum Hale Getirme Empty
MesajKonu: İnternet Hızını Optimum Hale Getirme   İnternet Hızını Optimum Hale Getirme I_icon_minitimeC.tesi Eyl. 20, 2008 6:08 am

İnternette dolaşırken yabancı bir sitede internet hızını optimum hale getirmeyle ilgili gördüğüm bir döküman bu.. Ben şahsi olarak denedim ve internet hızım da iyileşme hissettiğimi söyleyebilirim. Tabi şunu söylemeden de geçemicem. Mucizler bekleyip internetinizin uçacağını sanmayın..

Başlamadan önce şunu söylemeliyim, aşağıda verilen ayarlar sadece firefox içindir..

1. Adım:

Gereken Programlar:

a) Herşeyden önce firefox kullanıcısı olmanız gerekiyor. Eğer değilseniz buyrun burdan indirin :

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmalısınız !!!

b) Firefox her ne kadar IE den daha hızlı bir tarayıcı da olsa sade haliyle çok fazla fark yaratmaz.Bunun için de firefoxu optimize edecek bir program kullanacağız. Programın ismi FireTune :

c) SpeedGuide.Net's SG TCP Optimizer adlı programa ihtiyacımız olcak.İndir::

d) Son olarak da bilgisayarınızın TCP bağlantı ayarlarını optimum hale getirecek programa ihtiyacımız olcak.İndir::

İsterseniz burdan toplu halde indirebilirsiniz :

Şifre :hackhell

2. Adım:

Şimdi geldi bu programları kullanmaya...

1) Yerel ağ özelliklerinin değiştirlmesi..

a)Başlat-> Denetim Masası->Ağ bağlantıları'na girin.
b)Bağlantınıza ters tıklayarak özellikleri açın
c)TCP/IP kutucuğundaki tick işareti hariç diğer kutucukların işaretlerini kaldırın.

İnternet Hızını Optimum Hale Getirme Jayxhe

2) Lvllords Patch'i çalıştırın.

Microsoft windows XP SP2 den sonra TCP bağlantılarını sınırlandırmış.SP2 ile gelen default ayar 10'dur.Daha çok TCP bağlantısı açarak internetimizi hızlandırma olanağına sahip olabiliriz.

a) Patchi çalıştırın..
b) Karşınıza siyah bir ekran çıkacak. Bu ekranda " C " (Change Limit) tuşuna basın. Hemen altında şöyle bir yazı belirecek : "Please enter the number of concurrent" .. Karşılığına " 100 " değerini girin.

İnternet Hızını Optimum Hale Getirme 15hzx1c

c) Değeri girdikten sonra hemen altında beliren yazı da " Y" (Yes) tuşuna basın. Windows Xp'nin dosya koruma sistemi çalışacak ve değişen dosyalar için cd istediğinde buna iptal deyin. Çıkan uyarıya da evet deyin.
d) Bir tuşa basıp siyah ekrandan çıkın.. Ve bilgisayarınızı yeniden başlatın..

3) SG TCP Optimizer

Bu program kurulum gerektirmez. Çift tıklamayla hemen açılır. Ancak siz bu programa Program Files da bir dosya oluşturarak oranın içine kopyalayın ve ordan çalıştırın. Sebebi de program ayarlarını yapıp ok'ye bastığınız da bir önceki ayarlarınızın yedeğini alıyor dolayısıyla masaüstün de çalıştırmayın.. Böylesi daha iyi

a) SG TCP Optimizer programını çalıştırın.. Bu uygulama bilgisayarınızın internet hızını optimize edebilmek için özellikle registry ayarlarında ufak değişiklikler yapmaktadır.

İnternet Hızını Optimum Hale Getirme 333ik5u

b) İnternet hızınızı seçin ve optimal settings'i tıklayın.. Apply Chabges'a basın. Karşınıza alttaki gibi bir ekran çıkacak.

İnternet Hızını Optimum Hale Getirme 14x15wy

c) Ok dedikten sonra yeniden başlatın bilgisayarınızı..

4) Son Adım FireTune :

FireTune programını yükleyin.. Ardından programı çalıştırın ve " Create backup configuration " butonuna basın.. Ayarlarınızın yedeği alınmış olacak.

İnternet Hızını Optimum Hale Getirme 4ptqiv

Performance optimizations olan kısımdan bilgisayrınızın ve internet hızına göre aşağıdaki seçeneklerden birini işaretleyin ve Tune it butonuna basın .. Ancak bunları yaparken firefox'u kapatın..Hepsi bu kadar...
http://alemcigencler.yetkinforum.com

İnternet Hızını Optimum Hale Getirme
1 sayfadaki 1 sayfası